PlantPure Nation / TazeBezelye Grubu

Beslenme konusunda dünyaca ünlü bilim adamı Prof. T.Colin Campbell, günümüzün en ölümcül hastalıkları olan kalp/damar, tip 2 diyabet ve bazı kanser türlerinin "Bütünsel Bitki Bazlı Beslenme" (Whole-Food Plant-Based Nutrition) ile önlenebildiğini hatta tedavi edilebildiğini bilimsel olarak belgelemiş, bulgularını da yazdığı The China Study kitabında ve Forks Over Knives belgeselinde detaylı olarak anlatmıştır. Bu, tüm zamanların sağlıkla ilgili en önemli buluşlarından biri olarak değerlendirilmektedir

Prof. T.Colin Campbell, oğlu Nelson Campbell ile beraber "Bütünsel Bitki Bazlı Beslenme" nin faydaları ile ilgili buluşlarını kitlelere ulaştırmak için "PlantPure Nation" belgeselini yayınlamış ve sayıları hızla artan onbinlerce kişinin katılımıyla hızla büyüyen aynı isim altında bir global sivil toplum hareketi başlatmıştır.

TazeBezelye, PlantPure Nation işbirliği ile hem "Bütünsel Bitki Bazlı Beslenme" nin öğrenimini sağlamak hem de aynı görüşleri paylaşan birey ve grupların bu amaca hizmet etmek için beraber çalışmalarına önayak olmaktadır.

"Bütünsel Bitki Bazlı Beslenme" konusunda

  • Benzer yaşam biçimini benimsemiş diğer kişilerle bağlantı kurmak

  • Lezzetli yemek tariflerine ulaşmak/paylaşmak

  • Dr. T.Colin Campbell, Dr. McDougall, Dr. Barnard, Dr. Greger gibi bu alanda dünyaca ünlü uzmanların online eğitim videolarına ulaşmak

  • Kendi bölgende bu alanda faaliyet gösteren yerlerden (doktor, restoran, café, market gibi) haberdar olmak

  • Bu alana odaklanmış şeflerin online yemek pişirme videolarına ulaşmak

için ​“PlantPure Nation” üyesi TazeBezelye grubuna katıl:

1. Aşağıdaki link üzerinden “Plant Pure Nation – Pods” web sitesine kaydol:

http://www.plantpurepods.com/register/

2. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra aktivasyon için email adresine gelen mesajdaki aktivasyon linkini tıklayarak kayıdını aktif hale getir. (eğer mesaj gelmediyse junk/spam dosyalarını kontrol et)

3. Kayıt aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki link üzerinden TazeBezelye grubuna katıl:

http://www.plantpurepods.com/podsdirect/istanbul-turkey-taze-bezelye-group/

#vegan #WFPB #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #beslenme #bitkibazlı #food #cooking #plantbased #tazebezelye